X
تبلیغات
زولا
این وبلاگ تقریبا تخصصی است و در گوشه کنار آن جک و پیام زیبا گذاشته می شود
سه‌شنبه 29 خرداد‌ماه سال 1386
هکر ها
ساعت خبر: 15:9 - تاریخ خبر: 28/03/1386
توسعه‌دهندگان وب در روز هکرها، که با همکاری دو کمپانی بزرگ بی‌بی‌سی و یاهو برگزار می‌شود، گردهم آمدند.
 
به گزارش بی‌بی‌سی، هدف این برنامه این است که نشان دهد، چگونه توسعه‌دهندگان وب می‌توانند از اطلاعات و اخباری که دو کمپانی بزرگ در دسترس قرار می‌دهند، استفاده بیشتری کنند.
شرکت‌کنندگان اجازه دارند در یک برنامه سرگرمی، ضمن بازی با تکنولوژی، شخصا تجربه کنند که چه‌قدر می‌توانند درخواست‌های مبتکرانه در تعطیلات آخر هفته تولید کنند.
به عبارت دیگر آنها توانایی خود را در شکستن رمز برخی از اطلاعات رمزدار وب آزمایش می‌کنند.
توسعه‌دهندگان بی‌بی‌سی و یاهو در آنجا هستند تا به شرکت‌کنندگان کمک کنند چگونه می‌توانند از تکنولوژی استفاده کنند.
بی‌بی‌سی و یاهو مانند بسیاری از سازمان‌ها، جریانی از اطلاعات و اخبار تولید می‌کنند که بسیاری از توسعه‌دهندگان وب علاقه‌مندند تا آن اطلاعات را در نرم‌افزارهای تولیدی‌شان استفاده کنند.
دستیابی به فهرست برنامه‌های تلویزیون، به وسیله شبکه توسعه‌دهنده بک استج Back Stage اداره می‌شود که دستیابی به فهرست برنامه‌های تلویزیون، اخبار هواشناسی و خلاصه خبر را امکان پذیر می‌کند.
کاشمور، تهیه‌کننده عضو گروه توسعه‌دهندگان وب بی‌بی‌سی معتقد است، برگزاری روز هک در قصر الکساندرا موقعیتی برای اعضای گروه بک استج فراهم کرد تا بتوانند ایده‌های جدید ردو بدل کنند. توسعه‌دهندگان وب‌، اطلاعات مهم و عمیقی درباره اینکه آنها چگونه با رمزگشایی و شکستن قفل برخی اطلاعات به منابع و محتویات وب دست یابند. چاد دیکرسون که برای اولین بار روزهک را در سال 2005 به کمک کمپانی یاهو برگزار کرده بود، گفت: این موقعیتی خوب برای سازمان‌هایی مانند یاهو و بی بی سی است تا در این باره که برای مخاطبان خود چگونه کاری می‌کنند، فکر کنند.
به شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا می‌شود، در واقع به بهترین هکر این گردهمایی جایزه‌ای اهدا خواهد شد و بنا به گفته مت کاشمور، قرار نیست توسعه‌دهندگان وب در این دو روز مهارت‌های خود را در رمز گشایی به معرض نمایش بگذارند.
این کار در وهله اول یک سرگرمی است و آنها صرفا برای لذت این کار را باید انجام دهند.